Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Коли йдеться про зони ризикованого землеробства в Україні, на думку завжди приходять південні області. Проте зважаючи на стрімкі зміни клімату, що цього року боляче вдарили по всіх регіонах, через декілька десятків років посушливою може стати більша територія України.

До 2050 року вчені прогнозують зростання середньорічної температури на 1-3 °С. Це негативно впливатиме на агровиробництво по всій території України. За висновками Інституту водних проблем і меліорації, із 31 млн га української ріллі близько 60% сьогодні належить до площ із дефіцитом вологого забезпечення. За даними Держагентства водних ресурсів потреба в зрошені земель становить близько 2,17 млн гектарів. Проте під зрошенням знаходиться лише 500 тис га. Більшість з них знаходиться саме на півдні.

Сучасні системи зрошення, які сьогодні пропонують світові лідери з виробництва іригаційного обладнання, такі як Valley и Reinke, значно відрізняються від тих дощувальних установок, які досі використовуються в Україні ще з часів СРСР. Сьогодні це високотехнологічне обладнання нашпиговане електронікою з максимальним ступенем автоматизації роботи та контролю.

Сучасна техніка потребує сучасних рішень для її обслуговування. Дрони є саме таким інструментом, що допомагає компаніям з великими площами під зрошенням в їх обслуговуванні. Застосування дронів дозволяє підвищити ефективність технічних систем зрошування, економії ресурсів та часу.

Сучасні дрони – ідеальний інструмент для моніторингу. Навіть легкі коптери здатні нести широкозахватні камери високої роздільної здатності, мультиспектральні сенсори, тепловізори, RTK модулі. Поступаючись супутниковому моніторингу по величині охоплення площ, дрони  мають над ними ряд важливих переваг:

  • краща деталізація знімків;
  • оперативність отримання результатів моніторингу площ; тоді як замовлені космічні фотознімки можуть бути отримані максимум один раз на добу (зазвичай – один раз на тиждень чи два), виклик спеціалізованого літака – теж не швидка справа, в той же час БПЛА є можливість запускати по декілька разів на добу, у будь який необхідний (зручний) час доби;
  • можливість проведення відео зйомки в записі або онлайн відео моніторингу протягом тривалого часу (при застосуванні 2-х і більше апаратів – безперервно протягом 24 годин);
  • суттєво менша погодозалежність безпілотних дронів в порівнянні з пілотованою авіацією й космічною зйомкою. Особливо залежністю від стану погоди (хмарності) «хворіє» аграрний «космос», так як час виконання космічної зйомки прив’язаний до моменту прольоту космічного апарату над певною ділянкою Землі. Тоді як ДКЛА може бути запущений в будь яке часове «вікно», що дозволяють погодні умови, або на висотах нижче поясу суцільної хмарності.

Застосування дронів в іригації

Виконання картографічної зйомки місцевості. Завдання пов’язане з визначенням точних координат опорних точок земельних ділянок й наземних об’єктів, рельєфу місцевості, складанням тривимірних цифрових топографічних карт. Картографічна функція довгий час була головним завданням безпілотних дронів в сфері аграрного виробництва. Для технічних систем зрошення наявність максимально свіжої, детальної й високоточної картографічної інформації дозволяє максимально ефективно планувати побудову іригаційних систем, роботу пересувних зрошувальних агрегатів, забезпечувати їх геопозиціонування в рамках технологій точного землеробства.

Моніторинг угідь з метою визначення потреби в зрошенні. Застосування сучасних мультиспектральних камер на БПЛА та відповідного програмного забезпечення дозволяє оперативно визначати культури, поля, або навіть їх окремі ділянки, що потребують зрошення, визначати точні кордони вододефіцитних ділянок, та дистанційно (аналітичними методами) визначати норму витрати поливної води. Ця інформація використовується для відповідного програмування або планування роботи зрошувальних установок, наслідком чого стає підвищення ефективності поливу культур, з одночасною економією поливної води. Таку якість, точність і оперативність інформації, при мінімумі витрат і зусиль, на сьогодні можна отримати тільки за допомогою відповідно оснащених дронів.

Розвідка місцевих джерел поливної води. Використання дронів дозволяє швидко визначити наявність, та оцінити придатність місцевих відкритих водойм для використання в якості джерел постачання поливної води. Оцінці підлягає: їх реальний стан, орієнтовний об’єм, ступінь забруднення, поширення водяної рослинності, наявність зручних місць для організації водозабору, тощо.

Aerial image of center pivot irrigation system working on round field at sunset in spring

Моніторинг технічного стану зрошувальних систем. Зважаючи на досить великі масштаби (конструкцію) промислових дощувальних агрегатів або систем крапельного поливу, дрони дозволяють в режимі реального часу cтежити за їх роботою. Можливості сучасних дронів по дальності дії, швидкості та автономності дозволяють контролювати роботу одночасно декількох з них, що часом розташовані на значних, рознесених в просторі площах. Вони спроможні оперативно виявляти окремі непрацюючі спринклери, течі на ділянках трубопроводів підведення та розведення поливної води, наявність необхідного тиску в пневматичних колесах пересувних дощувальних агрегатів, тощо.

Посилення охорони зрошувальних систем. Зважаючи на дуже великі розміри промислових систем зрошення, посилення дронами служб охорони дозволить здійснювати її набагато ефективніше й економніше, з помітно меншим залученням персоналу. Технічні можливості БПЛА дозволяють вести безперервне спостереження на значній відстані та площі, протягом тривалого часу, а за умови оснащення камерою з ІЧ-каналом нічного бачення – і в нічний час. За результатами спостереження з дрона, може здійснюватися реагування мобільних груп охорони, або фіксуватись об’єктивна інформація з метою подальшого передавання в правоохоронні органи.

Консультант
Залиште контакти та отримайте безкоштовну консультацію!

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося